0
09198000970

دانلود خلاصه کتاب تاریخ قرآن دکتر حجتی

تاریخ قرآن یکی از دروس مهم علوم قرآن در رشته ی علوم قرآن و حدیث است .

هرساله در کنکور ارشد و دکتری علوم  قرآن و حدیث ۱ تا ۵ سوال ( در برخی سالها بیش تر ) از درس تاریخ قرآن داده شده است .

تاریخ قرآن کریم تالیف محمد باقر حجتی یکی از منابع اصلی بخش علوم قرآنی آزمون های کارشناسی ارشد و دکتری رشته علوم قرآن و حدیث است که اهمیت بالایی دارد.

دکتر محمد باقر حجتی از بزرگان و اساتید علوم قرآنی هستند که در کتاب های گوناگونی در زمینه قرآن و علوم قرآنی تدوین و تالیف نموده اند .

کتاب تاریخ قرآن دکتر حجتی در شش نوبت ، ۳۹ هزار نسخه منتشر شده است ، که با توجه به این ارقام میتوان متوجه شد که برای دانشجویان علوم قرآنی بسیار مفید واقع شده است .

این درس شامل ۱۸ فصل می باشد که از جمله مسائلی که در این کتاب بیان شده است عبارت است از:  وحی به پیامبر ، بیان ویژگی های قرآن ، تاریخ جمع آوری قران ، جمع آورندگان قرآن قاریان و قرائت مختلف قرآن و …

 

کتاب تاریخ قرآن حجتی در کنکور ارشد و دکتری علوم قرآن و حدیث

تقریبا میتوان گفت که این کتاب مهم ترین منبع برای سوالات تاریخ قرآن کنکور ارشد علوم قران و حدیث و دکتری علوم قرآن و حدیث می باشد .

مطالب این کتاب بین ۱۰ تا ۳۰ درصد سوالات بخش علوم قرآن را تشکیل می دهد ، البته در سال های اخیر تعداد سوالات طرح شده از این کتاب افت و خیز فراوانی داشته است .

مباحث آیه و سوره، جمع و تدوین قرآن و قراء و قرائات مهم ترین مباحث برای کنکور هستند .

 

دانلود خلاصه کتاب تاریخ قرآن دکتر حجتی

این جزوه برای اشخاصی که کتاب تاریخ قرآن را با دقت مطالعه نمودند و فقط می خواهند مباحث و نکات مهم را بازخوانی و مرور کنند بسیار مفید است .

دانلود 

 

خرید کتاب تاریخ قرآن دکتر حجتی

بنا بر نیاز شما عزیزان خرید این کتاب توسط مرکز الهیات ایران میسر گردید .

خرید کتاب تاریخ قرآن دکتر حجتی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *